Leren en ontwikkelen in een sterk leerklimaat

Leerklimaat

In regio IJssel-Vecht werken onderwijs, zorg, welzijn en het sociaal domein samen aan een omgeving waarin professionals zich blijvend kunnen ontwikkelen. Een goed leerklimaat ontstaat daarbij niet alleen door opleidingen en programma’s, maar juist door ruimte te maken voor het echte gesprek.

Binnen de coalitie Arbeidsmarkt onderzoeken organisaties samen hoe zij dat leerklimaat kunnen versterken. Tijdens regionale sessies bleek dat samenwerking beter werkt als mensen verwachtingen, verschillen en twijfels open bespreken. Zo groeit het onderlinge begrip en leren organisaties beter van elkaar.

Samen leren, experimenteren en groeien

Een sterk leerklimaat geeft ruimte om vragen te stellen, nieuwe dingen uit te proberen en van fouten te leren. Door kennis en ervaringen te delen, spelen organisaties beter in op veranderingen in de arbeidsmarkt, technologie en de zorgpraktijk.

De gezamenlijke visie krijgt de komende tijd verder vorm in workshops en praktische hulpmiddelen. Die helpen organisaties om het gesprek over leren, ontwikkelen en samenwerken te voeren.

Meer weten?

Leren en ontwikkelen in een sterk leerklimaat

Harriëtte Baas

Adviseur duurzame inzetbaarheid